Bramka Michała Żebrakowskiego dla poznańskiej Warty to najważniejsze wydarzenie minionego weekendu, jeśli chodzi o piłkarzy wypożyczonych z Arki. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

I liga

Maksymilian Hebel pojawił się na boisku w 62. minucie domowego meczu Bytovii Bytów z Puszczą Niepołomice, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Wciąż z ławki rezerwowych nie podniósł się tercet wypożyczony do Chrobrego – Oskar Repka, Jakub BachSzymon Nowicki. Tymczasem głogowianie ograli u siebie GKS Jastrzębie 1:0.

Szalone wejście na boisko zaliczył w minionej kolejce Michał Żebrakowski. 22-letni napastnik zmienił Łukasza Spławskiego w 66. minucie domowego spotkania Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a już cztery minuty później pokonał bramkarza gości, strzelając swoją premierową bramkę w trwającym sezonie. Poznaniacy triumfowali 4:3.

II liga

Gryf Wejherowo świetnie rozpoczął swój wyjazdowy mecz z Błękitnymi Stargard, obejmując prowadzenie już w 6. minucie. Ostatecznie jednak to gospodarze zainkasowali komplet punktów po zwycięstwie 4:1. W pierwszej jedenastce wejherowian wybiegł Oskar Sikorski, który został ukarany żółtą kartką, a w przerwie zmienił go Mateusz Węsierski. Od 66. minuty na placu gry można było oglądać Oskara Ryka.

Po sensacyjnym pokonaniu Radomiaka w poprzedniej kolejce, tym razem Olimpia Elbląg przegrała na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 1:2. Cały mecz w barwach gości rozegrał Bartosz Nowicki.

Drugi wiosenny mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mikołaj Gabor, a jego Olimpia Grudziądz ograła przy Cichej Ruch Chorzów 2:1.

Do składu Radomiaka wrócił Jakub Wawszczyk. Jego ekipa pokonała u siebie Rozwój Katowice 2:0, a 21-letni pomocnik zapisał na swoim koncie pełne 90 minut.

III liga

Chemik Bydgoszcz Szymona WięckowiczaDoriana Affelda dopisał do swojego dorobku trzy punkty bez gry. Z rozgrywek III ligi po rundzie jesiennej wycofała się bowiem Wda Świecie. Bydgoszczanie za przewidziany na miniony weekend mecz ze świecianami otrzymali walkower 3:0.

KP Starogard Gdański Łukasza Kowalskiego nieudanie rozpoczął ligową wiosnę, przegrywając w delegacji z Sokołem Kleczew 0:1. Krzysztof Krakowiak rozegrał pełne 90 minut, z kolei Maciej Kozakowski dołączył do kolegów w 69. minucie.

Cały mecz w barwach Raduni Stężyca zanotował Adrian Polański, a w 68. minucie na boisku zameldował się też Jakub Kłosowski. Ich ekipa wygrała w Koszalinie z Gwardią 2:1.