W rozgrywanej w Pruszkowie próbie generalnej przed ligową inauguracją, mającej miejsce na osiem dni przed poważnym graniem, Dariusz Marzec po raz kolejny w okresie przygotowawczym spróbował ustawienia 3-4-2-1. Wydaje się więc, że właśnie ten system będzie docelową taktyką żółto-niebieskich w nadchodzącej kampanii. Rywalem gdynian w ostatnim spotkaniu towarzyskim przed startem I ligi była jedenasta drużyna poprzedniego sezonu ekstraklasy izraelskiej, Hapoel Tel-Aviv. W 35. minucie Azulay zagrał świetną krosową piłkę wyprowadzającą Rosę sam na sam z Krzepiszem, a Brazylijczyk ze stoickim spokojem zamienił to podanie na gola i Izraelczycy wyszli na prowadzenie. Pięć minut później podobną akcję rozegrali z kolei Arkowcy - Gordillo przytomnym krótkim podaniem wyprowadził Żebrowskiego do sytuacji 1 na 1 z Setkusem, a ,,Żebro" pewnie wykorzystał swoją okazję i doprowadził do remisu. W 53. minucie znakomitą piłkę zagrał natomiast Bednarski, Marcus i Aleman znaleźli się sami przed golkiperem Hapoela, Brazylijczyk obsłużył Ekwadorczyka, a ten ostatni dopełnił formalności i zapakował futbolówkę do pustej bramki. Na dwanaście minut przed końcem rywalizacji wysoki pressing żółto-niebieskich przyniósł oczekiwany rezultat w postaci karygodnego błędu Xulu. Reprezentant RPA, znajdując się we własnej szesnastce, podał piłkę wprost pod nogi Marcusa, a 37-latek z wielkim luzem umieścił futbolówkę przy słupku bramki Izraelczyków, tym samym ustalając wynik konfrontacji w Pruszkowie. W doliczonym czasie gry Davida obejrzał czerwoną kartkę za brzydki atak na nogi Dancha od tyłu - oby nie skutkowało to kontuzją obrońcy. Jutro o 11:00 Arkowcy wezmą udział w prezentacji zespołu na Stadionie Miejskim. Ligowe granie rozpoczynamy za tydzień od potyczki z Zagłębiem Sosnowiec przy ul. Olimpijskiej - pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, ostatniego dnia lipca, o 20:30.

Arka Gdynia - Hapoel Tel-Aviv 3:1

Bramki: Żebrowski 40', Aleman 53', da Silva 78' - Rosa 35'

Arka: Krzepisz (46' Kajzer) - Kasperkiewicz (68' Hiszpański), Marcjanik, Dobrotka - Skóra (46' Stępień), Deja (77' Sasin), Bednarski (60' Danch), Valcarce - Aleman, Gordillo (46' Adamczyk) - Żebrowski (46' da Silva).

Hapoel (skład wyjściowy): Setkus - Biton, Traore, Xulu, Leidner - Hofmeister, Einbinder, Azulay - Vered, Rosa, Lucio.

Żółte kartki: Kasperkiewicz - Biton, Lucio, Hofmeister.

Czerwona kartka: Davida.