Arka aktywowała klauzulę w kontrakcie Przemysława Stolca, która automatycznie przedłużyła umowę obrońcy o kolejny rok, do 30 czerwca 2025 r.

29-letni Stolc jest wychowankiem UKS-u Cisowa. W wieku 16 lat zaczął już trenować w grupach młodzieżowych Arki. W 2013 r. wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych. W pierwszym zespole zadebiutował 8 marca 2015 r., rozgrywając pełne 90 minut w wygranym 4:0 spotkaniu I ligi z GKS-em Tychy na własnym boisku. W sezonie 2015/2016 był podstawowym obrońcą w drużynie, która wygrała I ligę i awansowała do Ekstraklasy. Premierowy występ w elicie prawy defensor zaliczył w wieku 22 lat - 18 grudnia 2016 r. zmienił Rafała Siemaszkę w 90. minucie wygranego 2:0 wyjazdowego starcia ze Śląskiem Wrocław. Po kampanii 2016/2017 mógł też dopisać do swojego CV Puchar Polski - w edycji, w której żółto-niebiescy sięgnęli po trofeum, Stolc rozegrał w tych rozgrywkach 5 meczów. W kolejnych latach zawodnik urodzony w Gdyni występował w Chrobrym Głogów i KKS-ie Kalisz. Do Trójmiasta wrócił przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. W bieżących rozgrywkach 29-latek jest pierwszym wyborem Wojciecha Łobodzińskiego na prawej obronie zespołu, który w tym momencie zajmuje pozycję wicelidera I ligi - defensor rozegrał 23 spotkania, strzelił 2 gole i zanotował 2 asysty, a do dorobku ligowego dołożył jeszcze trafienie w Pucharze Polski w wygranym po dogrywce 3:1 wyjazdowym pojedynku z Polonią Bytom. Łącznie w żółto-niebieskich barwach Stolc wybiegał dotąd na boisko 97 razy, zdobył 6 bramek i zaliczył 3 asysty.

Gratulujemy przedłużenia kontraktu i życzymy wysokiej formy do końca sezonu.